Skumplast

Våra medarbetare

Kontakta våra medarbetare

Varenda en av oss brinner för att tillverka pålitliga och funktionella material – i skumplast så väl som gummi – med minsta möjliga miljöpåverkan.

Har du frågor om vårt stora utbud av skumgummimattor/PUR gummi, skumplast, cellgummi och allt däremellan? Vill du begära en offert? Du är alltid välkommen att höra av dig direkt till oss! Våra duktiga medarbetare hjälper dig från start till mål med ditt projekt.

Magnus på Special-Plast

Magnus Bergström

VD
magnus@special-plast.se

Ewa på Special-Plast

Ewa Bergström

Vice VD
ewa@special-plast.se

Kent på Special-Plast

Kenth Karpegård

Säljchef
08-510 261 64 / 073-571 59 81
kenth@special-plast.se

Oscar på Special-Plast

Oscar Månsson

Säljare
08-510 261 61
oscar@special-plast.se

David på Special-Plast

David Runefelt

Kvalitet/Miljö
08-510 261 62
david@special-plast.se

Tanja på Special-Plast

Tanja Issakova

Ekonomi
08-510 261 65
tanja@special-plast.se

Björn Runefelt

CAD, ritning och logistik
08-510 261 67
bjorn.runefelt@special-plast.se

Snabba leveranser

Vår Produktion ligger i Vallentuna, tre mil norr om Stockholm. Med närhet till både Europavägar och dom stora hamnarna i Stockholm och Kapellskär är transporter till och från oss något som går fort och smidigt.

Allt på samma ställe

6000 m² lager och 3500 m² produktionsyta på samma ställe. En våning upp sitter våra säljare, produktutvecklare och övrig administration. För dig som kund betyder detta att vi tryggt och snabbt kan hantera samtliga era ordrar av skumgummi, polyeter, epdm gummi eller andra mjuka material.